Trendy a praktické – módne doplnky, ktoré vám nesmú chýbať v roku 2022

Hlavným heslom sezóny jar/leto v roku 2022 je farebnosť a elegancia. Že to nejde dokopy? Stačí neutrálne farebné odtiene jednoducho doplniť v adekvátnom pomere žiarivými výraznými tónmi a sami budete prekvapení. K tomu vám dopomôžu aj doplnky, ktoré sú nielen štýlové, ale aj praktické. Ktoré sú to?

Trendy a praktické – módne doplnky, ktoré vám nesmú chýbať v roku 2022

(zdroj: Pexels.com)

Kryty na mobily

Aj keď sa kryty na mobily považujú za súčasť mobilného príslušenstva takmer od vzniku prvého mobilného telefónu, nikdy neboli tak trendy ako dnes. S príchodom smartfónov zažili obrovský boom a dnes ich zoženiete vo všemožných farbách, štýloch a materiáloch. Síce je primárna funkcia krytu ochrániť váš telefón pred rozbitím, znečistením, zaplavením alebo akýmkoľvek iným poškodením, v roku 2022 ho môžeme považovať za trendy módny doplnok.

Veď uznajte, smartfóny vyťahujeme z vreciek a tašiek takmer neustále, prečo by teda nemohol byť štýlový a ladiť k zvyšku nášho outfitu? Ak sa vám klasické puzdrá zdajú príliš obyčajné, siahnite po kryte na retiazke a rozhodne na seba strhnete pozornosť.

Trendy a praktické – módne doplnky, ktoré vám nesmú chýbať v roku 2022

(zdroj: Pexels.com)

Klobúky

Klobúky sú jedným z kúskov, ktoré buď milujete, alebo nenávidíte. Ak patríte do prvej skupiny, v roku 2022 si prídete na svoje. Možno to bude znieť až príliš klišé, ale nosiť sa budú v rôznych štýloch, farbách, materiáloch či vzoroch. Všetko však závisí od výberu celého outfitu.

Klobúk si teda môžete farebne a štýlovo zladiť tón v tóne ku zvyšku oblečenia alebo, ak si trúfate, extravagantnejšími kúskami celý koncept rozbite a užívajte si pohľady okolia. V tomto prípade môžete inšpiráciu čerpať z internetu, aby sa vám náhodou nestalo, že obdivné pohľady sa zmenia na nepríjemné úškrny.

Ak aj klobúky príliš v láske nemáte, nezúfajte! Skvelou alternatívou sú šiltovky, ktorými v tomto roku bez problémov doplníte aj elegantné outfity, prípadne siahnite po baretke, čím sa vyhnete naháňaniu pokrývky hlavy počas veterných dní po ulici.

Trendy a praktické – módne doplnky, ktoré vám nesmú chýbať v roku 2022

(zdroj: Pexels.com)

Šatky

Šatky ženy vo svojich šatníkoch využívajú už od nepamäti, preto ich praktickú stránku skutočne nemožno poprieť. Síce vznikli práve kvôli ochrane pred vetrom alebo zimou, postupom času ich vývoj módy povýšil na štýlový doplnok, ktorý by nemal chýbať v žiadnej ženskej skrini. V tomto prípade postačí, ak si zaobstaráte pár kúskov rôznych tvarov a hor sa na experimentovanie!

Viazanie šatky okolo krku je nestarnúca klasika, avšak tento rok sa odviažte a uviažte si šatku aj inými spôsobmi. Hodvábne kúsky môžete previazať cez kabelku alebo ich použiť namiesto opasku do nohavíc či kabátu. Z menších kúskov si môžete vyrobiť mašľu do vlasov alebo si ju omotať okolo ruky. Inšpirácie je navôkol viac než dosť, ale zapojiť môžete aj vlastnú fantáziu.

Trendy a praktické – módne doplnky, ktoré vám nesmú chýbať v roku 2022

(zdroj: Pexels.com)

Sponky

V minulosti sme siahali skôr po neviditeľných pinetkách, ktoré sme sa snažili čo najvernejšie zakamuflovať do účesu. Postupom času sa však z obyčajných sponiek vykľul nenápadný, no o to štýlovejší módny doplnok. Preto ich dnes bez problémov zoženieme v rôznych prevedeniach.

Pozdávajú sa vám skôr elegantné kovové v zlatom, striebornom alebo rose gold prevedení, či extravagantné plastové s mramorovou štruktúrou? Nech sa pripojíte k akémukoľvek tímu, ani jedna možnosť rozhodne nebude krok vedľa.

Komerčný článok

Podobné články