Bazén na celoročné využitie s mnohými benefitmi

Plávanie so sebou prináša množstvo fyzických i psychických výhod. Ak uvažujete nad kúpou bazéna, ale odrádza vás skutočnosť, že ho využijete iba niekoľko mesiacov v roku, zbystrite pozornosť. Riešením môže byť bazén na celoročné využitie, ktorý je spojením bazéna a vírivky.

Bazén na celoročné využitie s mnohými benefitmi

(zdroj: unsplash.com)

Celoročný bazén je určený do interiéru i exteriéru. Môžete ho využívať počas horúceho leta i treskúcej zimy, a to nielen na plávanie, ale aj hydromasáž. Swim spa má totiž na bazénových schodoch integrované masážne trysky na základnú hydromasáž. Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej.

6 top výhod, ktoré má celoročný bazén swim spa

Bazén s protiprúdom je pre malých i veľkých. Je stvorený na plavecké tréningy v rôznej intenzite, cvičenie vo vode i na hydroterapiu. Aké sú jeho hlavné výhody, o ktorých musíte vedieť?

Využijete ho po celý rok

Swim spa je celoročný bazén. To znamená, že plávanie, tréningy vo vode i relax si užijete počas celého roka. Celoročný bazén je vyrobený z kvalitných a odolných materiálov a disponuje pokročilými technológiami, čo umožňuje celoročné efektívne využívanie. To pri bežných bazénoch možné nie je, pretože sú v prevádzke maximálne 4 až 5 mesiacov v roku a potom ich treba zazimovať.

Je spojením bazéna a vírivky

Swim spa je kombináciou bazéna a vírivky. Intenzitu plaveckého tréningu si nastavíte sami podľa aktuálnej kondície. Máte možnosť plávať proti dvom, štyrom alebo šiestim smerovo nastaviteľným a regulovateľným tryskám s protiprúdom.

Navyše na bazénových schodoch sú integrované masážne trysky, ktoré umožňujú tráviť čas v sede alebo v ľahu pri hydromasáži. Opomenúť nemožno praktické madlá po obvode bazéna. Tie výborne poslúžia na cvičenie vo vode, alebo ako pomôcka pre začínajúcich plavcov.

Pomôže vám podporiť zdravie, mať dobrú náladu i štíhlejšie telo

Bazén s protiprúdom vám pomôže podporiť zdravie, fungovanie imunity, získať štíhlejšie telo a lepšiu náladu. Faktom je, že plávanie je výborné na posilnenie kardiovaskulárneho systému i svalstva celého tela. Hydromasáž poskytuje úľavu od bolesti pohybového aparátu a pomáha relaxovať po náročnom dni v práci. Madlá na cvičenie umožňujú vykonávať cvičenia podľa potreby, čo prispieva k získaniu štíhleho a vypracovaného tela.

Plávanie, cvičenie i hydromasáž sú trojkombinácia, ktorá je skvelá na zlepšenie psychického zdravia. Ak ste často v strese, trápia vás úzkostné stavy alebo nemôžete v noci spať, pobyt vo swim spa vám prospeje. Prinesie do vášho života viac radosti a vnútornej harmónie.

Šetrí vašu peňaženku

Počiatočná investícia do swim spa sa vám vráti nielen v podobe pevnejšieho zdravia a lepšej nálady, ale aj ušetrených peňazí za vstupy do wellness centra či do aquaparkov. Samozrejme, aj za pohonné hmoty potrebné na presun do týchto zariadení.

Opomenúť nemožno ani celkovú ekonomickú výhodnosť celoročného bazéna s protiprúdom. Jeho prevádzkové náklady sú porovnateľné s bežným bazénom. Napríklad vodu stačí meniť raz ročne, nakoľko pokročilý filtračný systém s ozonátorom zaisťujú jej hygienickú nezávadnosť a bezpečnosť. To, samozrejme, pozitívne ovplyvňuje aj spotrebu bazénovej chémie.

K ekonomickej efektívnosti prispieva aj kabinet z odolného dreva a praktický termokryt, ktorý zabraňuje úniku tepla i vlhkosti. Okrem toho chráni swim spa pred znečistením.

Je ohľaduplný k prírode

Pokročilé technológie, odolný kabinet, tepelná izolácia a filtračný systém prispievajú k nižšej spotrebe vody, nakoľko ju stačí meniť raz ročne. K tomu patrí aj nižšia spotreba bazénovej chémie, ktorá tiež niečo stojí. Konštrukcia bazéna, jeho tvar i technológie takisto pozitívne ovplyvňujú spotrebu elektrickej energie a to i napriek tomu, že voda v bazéne môže mať až 40 stupňov Celzia. O tom môžete pri bežných bazénoch iba snívať.

Disponuje technologickými vychytávkami

Z technologických vychytávok stoja za zmienku, napríklad inteligentný ovládač pre variabilné spôsoby ovládania, tlaková filtrácia, ozonizácia, samodiagnostika, úsporný režim, elektrické kúrenie a mnohé ďalšie.

Komerčný článok

Podobné články