6 tipov na zábavu s priateľmi, s ktorými prežijete nezabudnuteľný večer

Čas s kamarátmi sa dá stráviť aj ináč ako sedením v podniku či na hlučnej diskotéke. Inšpirujte sa našimi tipmi a pripravte pre svojich priateľov neobyčajný večer plný zábavy.

6 tipov na zábavu s priateľmi, s ktorými prežijete nezabudnuteľný večer

(zdroj: Pexels.com)

Kvíz

Ak sú vaši priatelia intelektuálnejšie založení, vylepšite si večer kvízom. Pri jeho vytváraní sa nebojte odviazať. Staviť môžete na otázky zamerané na všeobecný prehľad, ktoré oživíte úsmevnými zaujímavosťami. Určite ich poteší, že sa niečo nové naučia zábavným spôsobom.

Ak je vaše priateľstvo také dlhé, že si už ani nepamätáte, ako začalo, vymyslite otázky o vašich spoločných dovolenkách a zážitkoch. Zaspomínate si a zabavíte sa na vtipných historkách, a možno sa dozviete aj nejaké nové.

Kvíz môžete pripraviť staromódne na papier, no skvelá je aj platforma Kahoot, ktorá sa veľmi jednoducho ovláda. Na hranie vám postačí jedna väčšia obrazovka a smartfón v ruke každého hráča.

Kahoot sa hrá online, preto pred hrou spravte meranie rýchlosti internetu, aby vám pomalé pripojenie nepokazilo celý zážitok z kvízu.

6 tipov na zábavu s priateľmi, s ktorými prežijete nezabudnuteľný večer

(zdroj: Unsplash.com)

Spoločenské hry

V dnešnej dobe si vyberiete z obrovského množstva originálnych spoločenských hier. V ponuke sú stále staré dobré klasiky ako je Človeče, nehnevaj sa, Twister, Mikádo alebo Jenga. No ak chcete večer viac ozvláštniť, popozerajte sa po menej známych hrách. Pri výbere ale zvážte, či sú vaši kamaráti ochotní sa hýbať, alebo radšej poriadne potrápia svoje mozgové závity.

Ak chcete byť naozaj kreatívny, pripravte noc v kasíne. Vytvorte priestor pre klasické kartové hry či ruletu. Na jeden večer sa staňte krupierom, hrajte so žetónmi a vytvorte atmosféru ako v Las Vegas.

6 tipov na zábavu s priateľmi, s ktorými prežijete nezabudnuteľný večer

(zdroj: Unsplash.com)

Filmový maratón

Máte v partii obľúbené filmy alebo ste ešte nevideli najnovšie trháky? Pozvite kamarátov na filmovú noc. Tematicky, podľa vybraných filmov, ozdobte obývačku a zútulnite priestor vankúšmi či dekami.

Ak chcete zážitok ako z kina, premietajte cez projektor na najväčšej stene a s poriadnymi reproduktormi. Spojte filmový maratón s „prespávačkou“ a obľúbený film si vychutnáte nielen obklopený dobrými priateľmi, ale aj pohodlne v pyžame.

Karaoke párty

Pokiaľ nemáte háklivých susedov, môžete stráviť zábavný večer s priateľmi aj pri karaoke párty. Zabeztečte dostatočne veľkú databázu pesničiek alebo sa spýtajte kamarátov, čo by chceli spievať, aby im nechýbali obľúbené piesne.

Určite zaraďte klasiku, ktorá nechýba na žiadnych diskotékach či zábavách. Veď hity Michala Davida, Britney Spears či Spice Girls minimálne pobavia a roztancujú každého, aj keď bude spevák príšerný.

Ak ste súťaživé typy, zorganizujte spevácku súťaž, kde každý postupne zaspieva a anonymne si navzájom priradíte body. Motiváciu ľahko zvýšite vecnou cenou napríklad obľúbenou fľašou sektu alebo víťazným pohárom.

6 tipov na zábavu s priateľmi, s ktorými prežijete nezabudnuteľný večer

(zdroj: Unsplash.com)

Ochutnávka

Spríjemnite si večer gastronomickým zážitkom. Na výber máte hneď niekoľko možností. Vyskúšajte nové odrody vín, koňakov či whiskey. Vína pokojne skombinujte aj s ochutnávkou syrov.

Vybrať si môžete aj z ponuky spoločností, ktoré vám pripravia ochutnávku online. Večer tak obohatíte nielen o nové chute, ale aj vedomosti. Nemusíte však degustovať len alkohol. Vyberte si kuchyňu, ktorú ste vždy chceli vyskúšať alebo, ak patríte medzi kávičkárov, objavte spolu tie najlepšie druhy kávy z celého sveta.

Turnaj vo videohrách

Ak nepatríte medzi vyznávačov spoločenských hier, zahrajte si klasické počítačové či konzolové hry. Pre lepšiu motiváciu vymyslite odmeny pre výhercov a zábavné tresty pre tých, čo prehrali. Napríklad budú musieť zjesť nevšedné kombinácie – horčicu s čokoládou alebo šľahačku so zemiakovými lupienkami.

Aj hráčsky turnaj však potrebuje nejaký systém. Dohodnite sa dopredu, aké hry budete hrať, vytvorte kolá a pripravte si tabuľku, aby ste vedeli, kto s kým bude súperiť. Jednoduchší je vyraďovací turnaj, kde si na konci zmerajú sily dvaja najlepší hráči.

Komerčný článok

Podobné články