3 tipy, čo by ste mali robiť pre svoju pokožku v zime

O pokožku na celom tele by ste sa mali starať pravidelne počas roka, no v zime jej treba venovať extra zvýšenú pozornosť. Extrémne nízke teploty jej neprospievajú, nadmerne ju vysušujú a prechod zo zimy do tepla tiež nie je úplne prospešný. Ako si poradiť so suchou pleťou a pokožkou na tele cez zimné mesiace?

3 tipy, čo by ste mali robiť pre svoju pokožku v zime (Foto: unsplash.com)

Zmeňte sprchový gél a pridajte na hydratácií

Ten správny sprchový gél vie spraviť s pokožkou tela zázraky. V lete zvykneme používať ľahké, svieže a voňavé sprcháče. Základom je, aby pokožku nedráždili a pokožka zostala hodvábne jemná. V zime siahnite po mliečnych sprchových géloch, ktoré sú vysoko hydratačné.

Niektoré sa aj označujú aj ako „telové mlieka do sprchy“. Hydratáciu navyše by ste mali aplikovať aj po každej sprche v podobe krému na telo. Vašu pokožku vysušuje nie len zima, ale aj minerály vo vode. Snažte sa teda aplikovať hydratačné produkty pravidelne.

Podobne, ako keď vyberáte vhodný sprchový gél, postupne aj keď ide o vašu tvár, zvoľte vždy len kvalitný makeup a tu vám pomôže NákupnáPoradňa.sk.

Starostlivosť o ruky

V zime najviac trpia práve ruky. Pokožka je na nich jemnejšia ako na zvyšku tela. Má totiž menej mazových žliaz a to spôsobuje, že sa vysušuje rýchlejšie. Pri nedostatočnej hydratácií môže pokožka popraskať a nepríjemne bolieť. Čo v zime na ruky odporúčame? Vo vašej výbave by nemal chýbať krém na ruky, používajte jemné mydlá a pravidelne by ste im mali dopriať hydratačné zábaly.

Nezabudnite ani na doplnky výživy

Pokožku treba hydratovať nie len z vonka, ale aj z vnútra. Dostatok vitamínov by ste mali dostávať zo stravy a ak to nie je dostatočné, tak pridať môžete aj doplnky výživy. O krásu pokožky sa stará najmä kolagén, vitamín C, zinok, selén a množstvo ďalších.  Tu odporúčame pomôcť si pri výbere radami z článku najlepší multivitamín.

Podobné články