3 tipy, čo by ste mali robiť pre svoju pokožku v zime

O pokožku na celom tele by ste sa mali starať pravidelne počas roka, no v zime jej treba venovať extra zvýšenú pozornosť. Extrémne nízke teploty jej neprospievajú, nadmerne ju vysušujú a prechod zo zimy do tepla tiež nie je úplne prospešný. Ako si poradiť so suchou pleťou a pokožkou na tele cez zimné mesiace?

3 tipy, čo by ste mali robiť pre svoju pokožku v zime (Foto: unsplash.com)

Zmeňte sprchový gél a pridajte na hydratácií

Ten správny sprchový gél vie spraviť s pokožkou tela zázraky. V lete zvykneme používať ľahké, svieže a voňavé sprcháče. Základom je, aby pokožku nedráždili a pokožka zostala hodvábne jemná. V zime siahnite po mliečnych sprchových géloch, ktoré sú vysoko hydratačné.

Niektoré sa aj označujú aj ako „telové mlieka do sprchy“. Hydratáciu navyše by ste mali aplikovať aj po každej sprche v podobe krému na telo. Vašu pokožku vysušuje nie len zima, ale aj minerály vo vode. Snažte sa teda aplikovať hydratačné produkty pravidelne.

Starostlivosť o ruky

V zime najviac trpia práve ruky. Pokožka je na nich jemnejšia ako na zvyšku tela. Má totiž menej mazových žliaz a to spôsobuje, že sa vysušuje rýchlejšie. Pri nedostatočnej hydratácií môže pokožka popraskať a nepríjemne bolieť. Čo v zime na ruky odporúčame? Vo vašej výbave by nemal chýbať krém na ruky, používajte jemné mydlá a pravidelne by ste im mali dopriať hydratačné zábaly.

Nezabudnite ani na doplnky výživy

Pokožku treba hydratovať nie len z vonka, ale aj z vnútra. Dostatok vitamínov by ste mali dostávať zo stravy a ak to nie je dostatočné, tak pridať môžete aj doplnky výživy. O krásu pokožky sa stará najmä kolagén, vitamín C, zinok, selén a množstvo ďalších. 

Podobné články