3 tipy na domáce rastliny pre zdravšiu domácnosť

Nekupujte čističky vzduchu ani iné prípravky. Pomôžte si prírodou, je to zdravšie a čo určite oceníte aj lacné. Na rozdiel od veľa drahých prípravkov, rastliny skutočne fungujú. Vyberte tie správne a zlepšite vzduch vo vašej domácnosti. V tomto článku máme pre vás hneď 3 ripy na domáce rastliny, ktoré by ste mali mať vo svojej domácnosti pre zdravší vzduch.

3 tipy na domáce rastliny pre zdravšiu domácnosť

3 tipy na domáce rastliny pre zdravšiu domácnosť (Zdroj: Unsplash.com)

Anglický brečtan

Budete sa diviť, ale táto úžasná rastlina môže odstrániť až 60% toxínov a 58% častíc výkalov do 6 hodín. Vyžaduje si 4 alebo viac hodín priameho slnečného žiarenia denne, takže udržiavanie v blízkosti okna je pre ňu zvyčajne najlepšie.

Chryzantéma

Chryzantémy odstraňujú až do 90% formaldehydu za 24 hodín. Mali by ste ich umiestniť do blízkosti okna s priamym slnečným žiarením, aby sa púčiky otvorili a získali plný čistiaci účinok.

Potosovec zlatý

Táto „prírodná továreň“ je prakticky nezničiteľná. Táto rastlina je jedným z najlepších čističiek vzduchu, pretože značne znižuje obsah benzénu a trichlóretylénu. Dajte jej nejaké jasné, nepriame svetlo a sledujte, ako rastie a pomáha vám dýchať ľahšie!

Podobné články