Každodenná motivácia – ako na ňu?

Poznáte to. Vonku je zamračené, prípadne prší, do kávy si dáte namiesto cukru soľ a vaše auto sa nie a nie naštartovať. Každý máme tie dni, keď nám niečo nevyjde a cítime sa na tomto svete úplne nadbytočne. A nie len v tieto dni, ale aj v hocijaké iné by sme sa mali namotivovať a byť čo najviac produktívni. Ako to ale docieliť?

Každodenná motivácia – ako na ňu?

Každodenná motivácia – ako na ňu? (Foto: unsplash.com)

Každodenné citáty

Citáty a motivačné vety nájdete po celom internete, a hlavne také, ktoré presne vystihnú vašu aktuálnu situáciu. V súčasnosti existujú dokonca ľudia, ktorí vám za menší poplatok budú posielať denno-denne motivačné citáty, rôzne príbehy a vety. Nemusíte motiváciu hľadať len na internete, no môžete si kúpiť knihy s citátmi na každý deň. A nemusia to byť len knihy s citátmi, ale aj rôzne motivačné a sebarozvojové knihy, v ktorých si tie svoje myšlienky a citáty určite nájdete.

Spýtajte sa „Prečo?“

Prečo chcete byť motivovaní? Prečo chcete danú vec docieliť? Prečo chcete dnes vstať z postele a ísť do tej práce? Každé ráno si na tieto otázky odpovedzte. Vymedzte si cieľ, priority aj svoje sny. Nájdite si ten dôvod, prečo to všetko chcete dokázať a čo vás k tomu ženie. Keď nemáte žiadne ciele ani sny, tak sa vám bude veľmi ťažko do niečoho chcieť. Nebudete sa pýtať prečo, ale načo?

Definujte svojich desať

Každý deň, či už večer alebo ráno, si skúste napísať päť vecí, za ktoré ste vďační a ďalších päť, ktoré chcete dnes stihnúť urobiť alebo uvedomiť si. Toto bude pre vás v motivácií veľmi dôležité a dokáže vám to veľmi pomôcť. Či už preto, že sa ako človek posuniete niekam ďalej, ale aj preto, že uvidíte svoje úspechy na papieri. A nie len také, ktoré sú v dnešnom svete považované za úspech, ale aj tie, ktoré sú úspechom pre vás.

Je to ako keď vyrážate na dovolenku, bez toho aby ste mali platné cestovné poistenie nevystrčíte ani päty. Podobne je to aj s plánovaním, treba myslieť dopredu.

Podobné články