Tipy ako zrýchliť metabolizmus nie len pri chudnutí

Po 20. Roku života už to nebýva tak, že môžete zjesť všetko na čo sa len pozriete bez toho, aby ste pribrali čo i len gram. A to platí aj u mužov aj u žien. Metabolizmus začne jednoducho od tohto veku spomaľovať a postupne by ste si mali začať dávať pozor čo zjete. Existujú však spôsoby ako metabolizmus naštartovať a tie nájdete v tomto článku.

Tipy ako zrýchliť metabolizmus nie len pri chudnutí

Tipy ako zrýchliť metabolizmus nie len pri chudnutí (Foto: unsplash.com)

Pravidelná strava a pitný režim

Voda pomáha zrýchľovať látkovú premenu v tele, tým vyplavuje z tela toxíny a škodlivé látky a tým pomáha aj k rýchlejšiemu metabolizmu. Metabolizmus je vlastne celý o látkových premenách a keďže tento proces voda veľmi ovplyvňuje, nemali by ste na ňu zabúdať. To isté platí aj pri strave. Pravidelné jedenie po malých dávkach dáva do pohybu metabolizmus tela. Vplýva na to aj kvalita jedla a obsah živín. Každému sa v tele rýchlejšie spaľuje niečo iné, u niekoho sú to sacharidy, u iného to môžu byť tuky.

Málokto vie, že káva je pri chudnutí taktiež pomerne účinná. Odporúča sa aj celkovo pri cvičení. Už dávno sa medzi cvičiacimi hovorí o tom, že šálka kávy asi hodinu pred fyzickým výkonom vie pridať 5% energie k dobru. Dôležité je však správne pitie kávy. Piť kávu pripravenú z kávových kapsúl, instantnú či „turka“ nám môže viac uškodiť ako pomôcť. Veľa dobrých rád o pití kávy, jej príprave ale aj odporúčania na najlepšie kávovary nájdete na webe milovníkov pitia kávy Kavickuj.sk v časti https://www.kavickuj.sk/test-kavovarov/. V ďalších článkoch nájdete aj veľa užitočného ohľadne zelenej kávy či o ďalších druhoch kávy. Všeobecne odporúčaný je najmä plnoautomatický kávovar.

Dostatok pohybu

Na zrýchlenie metabolizmu sú najlepšie vysoko intenzívne tréningy, známe tiež ako HIIT cvičenia. Ak však nemáte radi cvičenie, nemusíte robiť len to. Môžete taktiež behať, plávať alebo chodiť na rôzne iné športy. Celkovo pohyb je pri zrýchľovaní metabolizmu veľmi dobrým riešením. Ak máte sedavú prácu, taktiež to môže vplývať na rýchlosť vášho metabolizmu. Skúste sa pri práci prejsť aspoň pár krát hore dole po kancelárií a uvidíte, že vám to pomôže.

Podobné články