S tlačiarňou a výkonnými tonermi je život krajší

Tlačiareň je tlačové zariadenie na zobrazovanie textových alebo grafických informácií uložených v počítači alebo mobilných prístrojoch v digitálnej podobe na akomkoľvek médiu – papieri, fotografickom papieri a v niektorých prípadoch aj na iných viac špecifických materiáloch. Na plnenie všetkých požiadaviek a zadaných úloh si však musíte vybrať kvalitné zariadenie a správny toner.

S tlačiarňou a výkonnými tonermi je život krajší

S tlačiarňou a výkonnými tonermi je život krajší (Foto: unsplash.com)

V súčasnosti sa takéto vybavenie čoraz častejšie kupuje nie len do kancelárie a komerčných priestorov organizácií, ale aj domov, aby v prípade potreby bolo možné vytlačiť potrebný dokument, rozvrh alebo obrázok. Dobrá tlačiareň pre domácnosť je potrebná najmä pre školákov a študentov, ktorí musia neustále tlačiť eseje, správy, prezentácie, kurzy alebo aj diplomy.

Na škodu nie je fakt, ak sa dá, vďaka kvalitnej atramentovej náplni do tlačiarne Canon použiť napríklad aj na tlač fotografií, pretože je to oveľa jednoduchšie a rýchlejšie riešenie ako kontaktovať profesionálne štúdiá.

Aj tu musíte ale poznať aspoň základné parametre správneho výberu.

Veci, na ktoré musíte myslieť pri výbere domácej tlačiarne

Pred výberom domácej tlačiarne by ste sa mali rozhodnúť:

  • Aké materiály, budú najčastejším predmetom vašej tlače – textové alebo grafické;
  • Záleží vám na vysokej rýchlosti tlače;
  • Aké maximálne rozlíšenie tlače vám vyhovuje;
  • Či sú potrebné bezokrajové a obojstranné tlačové funkcie;
  • Akú technológiu tlače budete preferovať – atramentovú alebo laserovú;
  • Ako budete riešiť náplne a tonery.

Ktorá je lepšia

Technológia tlače je jedným z dôležitých faktorov, ktoré je potrebné vziať do úvahy, keď čelíte otázke, ktorú tlačiareň si domov kúpiť. V laserových modeloch sa prášok alebo toner používa ako farbivo, sú drahšie a majú dobrú rýchlosť tlače. Atramentová tlač využíva atrament, ktorý vám umožňuje vytvárať dobré farebné materiály za nízku cenu.

Nezabudnite, že zvolenú tlačiareň budete musieť zásobovať náplňami, preto si vyberte takú, do ktorej bude kúpa laserových tonerov Canon najjednoduchšia a môžete ju realizovať aj cez e-shop.

Najlepšia domáca tlačiareň je predsa tá, ktorá nevyžaduje neustálu výmenu drahých originálnych kaziet alebo alternatívnych tonerov. Ak máte ale po ruke dobrého obchodného partnera, tento problém je vyriešený.

Nezabudnite na prepojenie cez Bluetooth alebo wi-fi. Absencia napojenia na tlačiareň cez káble je dnes samozrejmosťou, musíte si to ale všímať na popise. Rovnako ako rýchlosť tlače a výkon. Ak si vyberiete správne, veľmi rýchlo sa presvedčíte, že život s tlačiarňou je jednoduchší.

Text:PR

Podobné články