Najkrajšie dovolenkové destinácie na víkendový pobyt na Slovensku

Nemáte chuť ďaleko cestovať, no zároveň chcete niekam vypadnúť len na víkend? Slovensko je na takéto „víkendové cestovanie“ úplne ideálne. Množstvo z nás aj cestuje stále do zahraničia, no poriadne ani neprecestuje to, čo máme pod nosom. Kam ísť teda na víkendový pobyt na Slovensku? 

Najkrajšie dovolenkové destinácie na víkendový pobyt na Slovensku

Najkrajšie dovolenkové destinácie na víkendový pobyt na Slovensku (Foto: unsplash.com)

Víkend na horách

Ak preferujete víkendové pobyty na horách, určite by ste sa mali pozrieť na Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Veľkú a Malú Fatru. Výber je samozrejme na vás. Hory sú ideálnou destináciou či už v lete alebo v zime. V lete je ideálne spojiť to s návštevou aquaparku, s hradom alebo s poriadnou celodennou turistikou. Na takúto letnú dovolenku na horách sú ideálne práve Vysoké Tatry z východnej strany Slovenska.  Ak si vyberiete túto možnosť, určite vám pomôže Štrbské Pleso ubytovanie.

Čo sa týka víkendu na horách v zime, určite si viete predstaviť ideálny víkendový pobyt v nejakom lyžiarskom stredisku, s krbom a pravou drevenou chatou. Takmer pri každom lepšom lyžiarskom stredisku nájdete takéto možnosti pobytu, no určite odporúčame napríklad Jasnú, Vysoké Tatry, Donovaly alebo strediská na Orave. 

Aquaparky a jazerá

Na to, aby ste si užili poriadnu letnú dovolenku nemusíte cestovať za morom. Stačí, aby vám vyšlo pekné a teplé počasie, no a nejaká voda, v ktorej sa potom môžete ochladiť. Či už sú to prírodné jazerá a priehrady, alebo vonkajšie aquaparky. Na Slovensku sú obľúbené napríklad Senecké jazerá, Zemplínska šírava, Liptovská Mara, Oravská Priehrada alebo Zlaté piesky. No a z aquaparkov sú obľúbené VADAŠ Štúrovo, Tatralandia, AquaCity Poprad alebo Vodný park Bešeňová. 

Podobné články