Depresia po smrti milovaného – kde hľadať spasenie?

Strata milovaného človeka nás dezorientuje a po jeho smrti vedie k slepej uličke depresie. Bol to predsa váš život a vaše šťastie. Smiech, porozumenie, starostlivosť a radosť. Všetko sa ale mení a pri pomyslení, že to už nie je pravda, sa vám pred očami rúca svet. Aj z takéhoto stavu sa môžete dostať.

Depresia po smrti milovaného - kde hľadať spasenie

Depresia po smrti milovaného – kde hľadať spasenie (Foto: unsplash.com)

My vám váš ťažký smútok a náhle úmrtie vo Zvolene pomôžeme uľahčiť.

Čo bráni tomu, aby ste sa zbavili depresie po smrti milovaného človeka a žili ďalej?

  • prerušenie emocionálneho spojenia a strach zo smrti;
  • strata pocitu istoty;
  • vina alebo nenávisť zosnulého, že odišiel a nepremýšľal o vás;
  • nechápete základné príčiny prečo došlo k úmrtiu.

Depresia – ako sa jej zbaviť?

Depresia po smrti milovaného človeka je reakciou človeka na obrovský stres. Vydržať tento nápor je náročné, pretože sme sociálne bytosti, ktoré potrebujú k svojmu životu a šťastiu niekoho druhého. Ak oň ale prídeme, život sa mení.

Požiadajte o podporu – vopred

Sú dni, ktoré budú obzvlášť ťažké: narodeniny, výročia, ďalšie dôležité dátumy spojené so stratenou osobou. Je preto lepšie si vytvoriť okolo seba prostredie, v ktorom bude zvládanie týchto dní pre vás možno ťažšie.

Nehľadajte útechu v alkohole

Zdá sa, že alkohol je niekedy riešením všetkých problémov. Opiť sa a zabudnúť je však krátkodobý spôsob, ako sa s nimi vyrovnať. Alkohol je však silný depresor, ktorý negatívne ovplyvňuje centrálny nervový systém a zdravie človeka.

Postarajte sa o svoje zdravie

Smútok je vyčerpávajúci, situáciu nezlepšuje. Jedzte pravidelne a vyvážene, choďte, skúste spať aspoň osem hodín denne, pite vodu, dýchajte – veľmi často v zármutku človek zabudne vydýchnuť. Nespôsobujte si vlastnú bolesť a myslite na to, čo bude zajtra.

Text:PR

Podobné články