Starostlivosť o nohy v lete – ako docieliť hladkých a upravených chodidiel?

Leto je obdobím, kedy odhaľujeme svoje nohy najviac. Nosíme otvorené topánky, prechádzame sa bosí po pláži a slníme sa. Nikto určite nemá rád pohľad na chodidlá, ktoré sú zošúpané, vysušené a neupravené. Ako sa správne starať o vaše nohy v lete a čo budete k tejto rutine potrebovať?

Starostlivosť o nohy v lete – ako docieliť hladkých a upravených chodidiel? (Foto: unsplash.com)

Odumretá koža

Predtým, než začnete kožu odstraňovať, tak je dobré dopriať nohám poriadny kúpeľ. Do špeciálnej nádoby alebo vandlíka si nalejte teplú vodu a pridajte olej alebo morskú soľ. Vďaka tomu si zlepšíte cirkuláciu krvi, jemne vyčistíte pokožku a nohy budú hydratované. 

Po kúpeli sa môžete pustiť do odstraňovania kože. Použite pemzu, ktorá je šetrná a pôjde vám to s ňou jednoduchšie. S takouto pedikúrou vám môžu pomôcť aj odborníci v salónoch, prípadne si pozrite nejaké videá online.

Hydratácia

Keď už sa všetkej prebytočnej kože zbavíte, tak by mali byť vaše nohy hladké. Teraz nasleduje hĺbková hydratácia. Kožu ešte viac zmäkčí a pôsobí ako prevencia voči hrubnutiu a vysúšaniu kože. Na natieranie nôh vám stačí obyčajný krém, ktorý by ste mali používať nie len po pedikúre, ale počas leta aspoň raz denne. Tak dosiahnete najlepší výsledok.

Starostlivosť o nechty

Starostlivosť o nechty na nohách je rovnako dôležitá, ako pri nechtoch na rukách. Keď sú príliš dlhé, neupravené s nepravidelným tvarom, tak to pôsobí nevzhľadne. Hlavne v lete, keď máte otvorené topánky. Dĺžku nechtov upravujte nožničkami a pilníkom. Nezabúdajte ani na zatlačenie nechtovej kožičky. Na lakovanie použite jemné farby alebo priesvitný lak, ktorý nechtom dodá lesk, no nebude vidieť, keď sa povrch poškodí.

Podobné články