Leto v podobe koktejlov – ktoré sú tie najlepšie?

S príchodom leta sa preferencie pitia alkoholu menia. V horúce dni sa oveľa viac hodí niečo osviežujúce, než ťažký tvrdý alkohol. Aj vy patríte k milovníkom koktejlov? Tak práve pre vás je určený nasledujúci článok, v ktorom vám ponúkame niekoľko tipov na najlepšie koktejly z celého sveta!

Leto v podobe koktejlov – ktoré sú tie najlepšie?

(zdroj: unsplash.com)

Podľa vzoru kráľa Charlesa

Chcete vyskúšať niečo nové? Inšpirujte sa svetovými trendmi – napríklad anglickým vidiekom. Popri sláve britskej kráľovskej rodiny a historických lákadlách Londýna ľahko zaniknú ďalšie krásy Anglicka. Na malebnom anglickom vidieku nájdete napríklad egreše. Vyskúšajte preto skvelý a na prípravu nenáročný egrešový drink Gooseberry Gin Tonic. Do vysokého pohára s ľadom nalejte 50 ml egrešového ginu Whitley Neill Gooseberry Gin, 50 ml jablkovej šťavy a doplňte citrónovým tonikom. Premiešajte lyžičkou alebo barmanským miešatkom a ozdobte citrónom.

V talianskom štýle

Letná párty v európskom štýle však môže vyzerať aj úplne inak. Predstavte si citrusmi prevoňanú Sicíliu! K tej sa určite hodí drink s názvom Sicilian Sunset. 50 ml pomarančového ginu Whitley Neill Blood Orange Gin, med, pomarančovú a limetkovú šťavu poriadne pretrepte v šejkri. Preceďte do pohára na martini a ozdobte plátkom pomaranča. Máte radšej rozkvitnuté talianske vnútrozemie, elegantnú vôňu kvetov a svet módy? Tak vyskúšajte skôr drink s názvom Parma Violet Spritz. Do pohára s ľadom nalejte 50 ml elegantného fialkového ginu Whitley Neill Parma Violet. Až po vrch dolejte proseccom a jemne premiešajte lyžičkou.

Šťavnatá Ázia

Ázia má veľa stránok. Šialený nočný život v Bangkoku, pouličný streetfood, hektolitre osviežujúceho zeleného čaju a stánky plné exotického ovocia a zeleniny striedajú nádherné pláže, budhistické chrámy a cesta za objavením vnútorného pokoja. Možno ste nevedeli, že je známa tiež špeciálnymi drinkmi – jedným z nich je aj drink s veľmi zaujímavým názvom Gangrénové prsty. Zmiešajte s ľadom 50 ml kokosového rumu Dead Man’s Fingers Coconut Rum, 60 ml vychladnutého zeleného čaju, 12 ml limetkovej šťavy a 10 ml cukrového sirupu. Preceďte ich do pohára s drveným ľadom a ozdobte mätou a plátkami uhorky. Tak čo, máte doma všetky potrebné ingrediencie na medzinárodný koktejlový prierez? Ak nie, využite skvelé zľavy na alkohol a zľavové kódy a urobte si ich!

Podobné články