Máte toto v kabelke? Určite to vyhoďte!

Dámska kabelka nie je len nejakým ženským doplnkom. Ako určite poznáte z vlastnej skúsenosti, vojde sa do nej naozaj všetko. Vedeli ste však, že obsah vašej kabelky môže mať vplyv na peniaze a bohatstvo vo vašom živote?

Máte toto v kabelke? Určite to vyhoďte!

(zdroj: unsplash.com)

Čím je pre vás vaša kabelka?

V priemere vraj dámska kabelka váži 2,5 kilogramu. Vzhľadom k tomu je celkom dobrý nápad vysypať jej obsah a vyhodnotiť, či všetko, čo v nej je, musíte mať stále pri sebe. Samozrejme, obsah každej kabelky sa líši v závislosti od jej majiteľky. Väčšinou je to však odrazom jej života a osobnosti. Možno by ste neverili, no v dámskych kabelkách sa už podarilo nájsť aj súpravu skrutkovačov, náhradný príbor, voodoo bábiku alebo ovládač od televízora. Pre iné ženy je však kabelka vyjadrením imidžu, osobného štýlu aj statusu. Historicky je to dokonca symbol rovnosti a nezávislosti žien.

Ako si vybrať kabelku

Psychológovia tvrdia, že veľkosť, farba alebo spôsob, akým ženy nosia kabelku, vyjadrujú ich povahové črty. Podľa toho sa môže zdať, že výber kabelky je celá veda. Stačí však myslieť len na pár vecí. Predovšetkým to, aby bola kabelka dostatočne veľká na všetky vaše nevyhnutné predmety. Nemala by však byť príliš veľká, aby ste ju zbytočne nepreplnili nepotrebnými vecami. Materiál by zasa mal súvisieť s vaším štýlom. Určuje tiež kvalitu a trvácnosť kabelky. Zvoľte viac vreciek a oddelení v kabelke, aby sa vám veci v nej lepšie organizovali. Aj farbu a dizajn zvoľte tak, aby ste mohli kabelku ľahko kombinovať so svojím šatníkom a štýlom. Najlepšie sú neutrálne farby, ako napríklad čierna, hnedá alebo sivá. Na výnimočné príležitosti je však dobré mať doma aj zopár farebných kúskov.

Poriadok priťahuje pozitívnu energiu

Známa staroveká čínska praktika feng šuej sa zaoberá aj vyvážením energie a pritiahnutím harmónie do života. Vychádza z toho, že predmety okolo nás sú nabité energiou a práve táto energia ovplyvňuje myšlienky, emócie a spôsob, ako môžeme zmeniť naše finančné možnosti. Prvým krokom, ako prispieť k ich zlepšeniu, je odstrániť z kabelky zbytočné predmety, ktoré ju len preťažujú. Symbolizujú minulosť, ktorej sa treba zbaviť, aby ste vytvorili priestor pre nové príležitosti. Usporiadajte si peňaženku. Ak máte v kabelke rozsypané peniaze, symbolizuje to finančnú neistotu. Tým, že si budete udržiavať v kabelke a peňaženke poriadok, vysielate do vesmíru signál, že vám peniaze nie sú ľahostajné. Keďže predmety sú nositeľmi energie, musíte sa zbaviť tých, ktoré nosia tú negatívnu. Sú to najmä rozbité a pokazené veci, staré účtenky alebo spomienky z minulosti. Aj správne farby majú na energiu vplyv: zlatá, červená, modrá a zelená symbolizujú prosperitu, hojnosť, bohatstvo a peniaze. Nemusíte si v takejto farbe kúpiť celú kabelku, stačí, ak si zaobstaráte takéto doplnky. Môže to byť napríklad peňaženka, zlatý prívesok na kabelku alebo kľúčenka.

Podobné články