Tipy na to, ako sa zbaviť mravcov v domácnosti

Mravce sú pre prírodu naozaj užitočné a nevadia nám, keď sa nám motajú len po záhrade. Ak sa nám ale nasťahujú do domu, nábytku a jedla v špajzy, vtedy nastáva vážny problém. Hľadáme spôsoby, ako sa ich čo najrýchlejšie a najúčinnejšie zbaviť. Čo by ste mali urobiť v prípade, že sa vám do domu nasťahujú mravce?

Tipy na to, ako sa zbaviť mravcov v domácnosti (Foto: unsplash.com)

Nájdite hniezdo

Ako sa zbaviť mravcov v domácnosti? Keď by ste ich začali ničiť len v jedle, skrinkách alebo na podlahe, tak by to bol beh na dlhé trate a stále by to neutíchalo. Prvým krokom by malo byť nájdenie zdroja mravcov – ich hniezda. Pravdepodobne sa bude nachádzať blízko vášho domu a zároveň je v blízkosti špára alebo dierka, cez ktorú sa dostanú dnu.

Chemické prípravky a domáce recepty

Najúčinnejšie sú proti mravcom chemikálie, ktoré nájdete bežne v záhradkárstvach. Sú vo forme sprejov, prášku, granúl alebo gélu. Dôležité je vybrať niečo, čo bude naozaj fungovať. Poraďte sa priamo s predajcom alebo s niekým z vašich známych, či nemajú overený prípravok proti mravcom. Nezabúdajte na to, že je najlepšie používať prípravky, ktoré sú na prírodnej báze a šetrné k životnému prostrediu. 

Overené sú aj domáce recepty na boj proti mravcom. Je ich veľa, preto je ideálne všetky vyskúšať a zistiť, čo vám funguje. Obľúbená je napríklad kombinácia droždia a medu – zmes dajte blízko k hniezdu. Niekomu pomáha aj špongia napustená cukrovou vodou, bravčová masť, kombinácia citrónu a majoránky.

Podobné články