V akom veku je vhodný čas na návštevu urológa?

Problém s návštevou lekára majú najmä muži, a pokiaľ ide i intímne partie, platí to dvojnásobne a prípadný problém sa potom neustále odkladá. To však nie je riešenie, pretože vo vyššom veku sa už telo môže so situáciou a konkrétnym ochorením vyrovnať ťažšie.

V akom veku je vhodný čas na návštevu urológa?

V akom veku je vhodný čas na návštevu urológa? (Foto: urologicka-klinika.sk)

Akékoľvek ochorenie je preto lepšie identifikovať a liečiť vždy skôr, pretože vaše telo sa dostane do normálu oveľa lepšie.

Kedy je čas na návštevu urológa?

Prísť ale na ochorenie a zaradiť ho do správnej kategórie a procesu liečby je pre laikov niekedy komplikované. Ak ide o intímne partie tela, platí to dvojnásobne. Návšteva všeobecného lekára by vám mala dať v tejto veci jasno a odporučiť vás na ďalšie vyšetrenie u špecialistu. Tak napríklad s klasickou vazektómiou by ste sa mali obrátiť na urológa. Lieči toho ale oveľa viac.

Časté, ťažké alebo bolestivé močenie, inkontinencia, prítomnosť vyrážky, predčasnej erekcie, výtoku, plaku na genitáliách, bolesť, svrbenie, nepríjemné pocity v genitáliách, v ingvinálnej a bedrovej oblasti, v dolnej časti brucha a iné.

Odkladať riešenie týchto nepríjemných problémov sa neodporúča, pretože to komplikuje váš život a pohodlie v ňom. Každý dobrý urológ vám chce predsa len pomôcť, preto nie je dôvod na paniku a stres z jeho návštevy.

Po 40ke by to mala byť vaša povinnosť

Po dožití 40 rokov by mal a musí človek každý rok navštíviť urológa, urobiť ultrazvukové vyšetrenie prostaty a vykonať vyšetrenie krvi. Je to dobrá prevencia, vďaka ktorej sa môžete vyhnúť mnohým onkologickým ochoreniam močového ústrojenstva a pohlavných orgánov. A za jedno vyšetrenie vám predsa vaše zdravie stojí. Život máme len jeden, a takáto prevencia ho môže predĺžiť.

Aj muži majú menopauzu

Najviac problémov spôsobuje prostatická žľaza. Rovnako ako u žien, aj muži majú svoju menopauzou. V krvi sa znižuje počet mužských pohlavných hormónov a sexuálna funkcia sa stráca. Dôsledkom toho často býva, že za posledných 15 – 20 rokov mnohí muži v civilizovaných krajinách Európy a USA vo vyššom veku a starobe užívajú podporné prípravky, ktoré telu dopĺňajú tieto hormóny a dôležité látky v umelej podobe. Vyhnúť sa tomu ale môžete aj obyčajnou návštevou urológa. Tak nič pre istotu neriskujte a riešte vždy včas.

Text:PR

Podobné články