Bezpečnosť pri love? Jedine s dobrými poľovníckymi potrebami

Lov si vyžaduje, aby osoba dodržiavala určité bezpečnostné opatrenia, pretože prítomnosť strelných zbraní je zdrojom nebezpečenstva a riziko nielen pre ostatných, ale aj pre samotného poľovníka. Nezodpovednosť tu nie je prípustná, pretože sú v stávke životy ľudí. Preto je potrebné zaujať zodpovedný postoj k štúdiu pravidiel poľovníckej bezpečnosti, aby sa včas zabránilo bezprostrednej hrozbe.

Bezpečnosť pri love? Jedine s dobrými poľovníckymi potrebami

Bezpečnosť pri love? Jedine s dobrými poľovníckymi potrebami (Foto: unsplash.com)

Podmienky pre používanie zbrane

Hlavné vec, ktorú by mali dodržiavať všetci lovci, je opatrnosť. Ak používate ako zbraň pri love pušku, ostrý poľovnícky nôž a iné podobné nástroje, mali by ste byť opatrní. Aj keď je tu určitá miera dôvery, nikdy si nemôžete byť na 100 % istý, čo sa vám a v akej situácii stane.

Existujú preto určité podmienky, za ktorých je neprípustné mať a držať nabitú zbraň:

  • Prekonávanie rôznych ťažko dostupných miest počas lovu, ako je prechod priekopami, kopcom, potokom a inými prekážkami.
  • Pri nástupe do vozidla.

Tiež si uvedomte, že bezpečnosť závisí aj od kvality vášho vybavenia. V takom prípade by ste nemali podceňovať ani výber kolimátorov a podobných doplnkov k zbraniam, ktoré majú zlepšiť ich presnosť.

Vyhnite sa nebezpečenstvu a prípadným zraneniam

Začnite už hneď a navštívte svoj obľúbený poľovnícky e-shop. Strelné zbrane si vyžadujú osobitný rešpekt a maximálne bezpečnostné opatrenia. Nezanedbávajte tieto základy, pretože len tak sa môžete dobre uchrániť pred nebezpečenstvom, alebo sa náhodným zraneniam úplne vyhnúť.

S dobrou výbavou, ktorá je často o moderných technológiách, pevnou poľovníckou obuvou a nadšením, by ste tieto situácie mali zvládnuť. Ide predsa o potešenie, tak si ho zámerne nepokazte.

Text: PR

Podobné články