Najlepšie kritériá pre výber tonera vám musia byť jasné

Ako nájsť dobrý toner pre vaše tlačiarenské zariadenie? Pre niekoho je hľadanie odpovede na túto otázku veľmi jednoduché a pre iného naopak komplikovaný proces. Najlepšie je samozrejme všetko vybaviť priamo s kúpou samotnej tlačiarne, ktorá nebude potrebovať z vašej strany žiadnu starostlivosť. Tak to žiaľ nefunguje ale nikde.

Najlepšie kritériá pre výber tonera vám musia byť jasné

Najlepšie kritériá pre výber tonera vám musia byť jasné (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Záleží to od výberu obchodu

Koniec koncov, počet modelov tlačiarní od jedného výrobcu sa zvyčajne meria v desiatkach. Ak to vynásobíme počtom výrobcov tonerov, dostávame ďalšie stovky obchodov. Vám stačí ale poznať len jeden a u nás ten najlepší! V ňom si bez najmenších problémov kúpite tonery Xerox a iné, všetko podľa vašej potreby.

Potrebujete vedieť, ako vybrať toner, ktorý vám vyhovuje?

Aby ste to dosiahli maximálny komfort tlače a požadovaný efekt spojený s dobrou kvalitou, musíte presne vedieť, pre ktorú tlačiareň hľadáte konkrétny toner a nie je to ťažké. Všetko závisí od konkrétnej značky daného výrobcu tohto zariadenia. Vďaka spomínanému obchodu si ale nemáte problém vybrať tonery Epson, HP alebo Canon.

Po definovaní typu tonera pokračujeme v určovaní parametrov tlačiarne. Na čo to je dobré? Aby ste vedeli a poznali zasa a opäť približné parametre požadovaného tonera.

Aké parametre to sú?

Hlavné parametre, ktoré sú podľa nášho názoru potrebné na výber tonera, sú pracovné rozlíšenie tlačiarne (počet bodov) a jej rýchlosť (koľko strán za minútu dokáže vytlačiť). Zvyčajne sú tieto dve hodnoty dostatočné na základný výber tonera.

Aké je nebezpečenstvo zlej kompatibility tonera?

Napríklad skutočnosť, že tlačiareň vytlačí nejasný obraz (to často nastane, keď je toner určený pre pomalšie zariadenie, než je to, v ktorom sa ho v súčasnosti snažíte použiť). Niekedy sa oplatí teda investovať a kupovať len v naozaj dobrých obchodoch. Jeden z nich sme vám predstavili, takže budete mať pri riadení vašej správy o starosť menej.

Text:PR

Podobné články