Odvíja sa od neho všetko – viete, aký typ pleti máte?

Takmer v každom návode na líčenie je prvým krokom výber vhodných líčidiel podľa typu pleti. Rovnako ho potrebujete vedieť na to, aby ste si vybrali správny opaľovací krém či odtieň mejkapu. Ako teda prísť na to, či máte normálnu, suchú alebo mastnú pleť?

Odvíja sa od neho všetko – viete, aký typ pleti máte?

(zdroj: unsplash.com)

Aj vaša pleť má špecifické správanie

Rozlišujeme štyri základné typy pleti: spomínanú normálnu, suchú a mastnú pleť a potom ešte kombinovanú. Dôležité pri odhalení typu pleti je všímať si svoju pleť počas dňa. Ako sa správa, ako funguje v spojení s dekoratívnou kozmetikou, ako reaguje na rôzne podnety ako slnko, voda, pot,… Nech máte akýkoľvek typ pleti, nemali by ste zabúdať na to, že pleti nerobí dobre, ak nepijete dostatočné množstvo vody. Je totiž potrebné hydratovať ju nielen zvonka, ale aj zvnútra.

Rovnako je potrebné ju čistiť, nielen večer pri odličovaní, ale aj ráno. Na trhu je kvalitných prípravkov viac ako dosť, veľa z nich stojí aj nemalé peniaze. Nezabúdajte pre ešte výhodnejší nákup online na zľavové kupóny zo známych stránok KuponyZdarma.sk, kde nájdete tisíce zľavových kódov a zliav na jednom mieste.

Nie každá je normálna

Ak patríte k ľuďom s normálnou pokožkou, máte šťastie. Vaša pokožka je totiž rovnomerná a pôsobí vyvážene. Nebýva mastná ani suchá a môžete si na ňu dať prakticky čokoľvek. So suchou pokožkou je už problémov viac, pôsobí väčšinu dňa napnuto, býva aj šupinatá a veľmi citlivá. Najčastejšie sa to deje v zimných mesiacoch, kedy ju musíte hydratovať aj viackrát za deň. Rovnako nezabúdajte na to, že všetky prípravky, ktoré na tvár používate, by mali byť určené na citlivú pokožku bez obsahu alkoholu, ktorý ešte viac vysušuje.

Kombinovaná pleť = kombinovaná starostlivosť

Častý býva aj kombinovaný typ pleti, kedy môžete mať mastnú aj suchú pleť zároveň, v závislosti od oblastí tváre. Na tvári sa mastí obvykle len takzvaná T zóna – oblasť nad obočím, nos a brada. Všade inde, ako napríklad na lícach, je pleť suchá. V takom prípade musí byť aj vaša starostlivosť o pleť kombinovaná a hydratovať by ste ju mali len na suchých miestach. V prípade mastnej pokožky je vaša tvár jednoducho komplet mastná, nielen v T zóne. Pleť by ste si mali viackrát za deň utrieť a v prípade, že potrebujete mať nanesený mejkap, sa aj viackrát prepudrovať.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/najlepsi-make-up/

Podobné články