Viete si vybrať projekčnú kanceláriu?

Páčilo by sa vám bývať v dome, ktorý je navrhnutý presne podľa vašich snov a predstáv? Potom je na mieste vybrať si takú projekčnú kanceláriu, ktorá vám to dokáže splniť. Vybrať si tú správnu však nie je len tak, preto vám s tým v nasledujúcich riadkoch pomôžeme.

Viete si vybrať projekčnú kanceláriu

Viete si vybrať projekčnú kanceláriu? (Foto: djsarchitecture.sk)

Nájdite si dostatok času

Ako sa vyberá projekčná kancelária? Bratislava či iné väčšie mestá ich ponúkajú mnoho, vybrať si tú najvhodnejšiu pre vás vyžaduje aj trochu času. Ak to totiž podceníte, pri neskorších diskusiách či návrhoch to môže znamenať mnoho nepríjemností. Nahliadnite do odborných časopisov, prejdite si webové stránky architektov. Ak hľadáte niekoho v Bratislave, stačí len do vyhľadávača zadať „projekčná kancelária Bratislava.“ Zásadné je vybrať si takú projekčnú kanceláriu, ktorej práca sa vám páči a štýl vyhovuje. Tiež by mali mať skúsenosti s rodinnými domami a najlepšie s takými, o aké máte záujem práve vy.

Pomôžu referencie

Zabezpečte si referencie. Z fotiek však nemusíte zistiť dosť potrebných informácií. Ak vás teda nejaký dom na webe projekčnej kancelárie zaujme, choďte si ho pozrieť zblízka. Dosť pravdepodobne vás majitelia nepustia dnu, no ak budete mať šťastie, môžete sa od nich dozvedieť čosi o práci daného architekta. Avšak úplne najlepším riešením je, ak vám niekto architektonickú kanceláriu odporučí.

Oslovte viac architektov

Dôležitým je aj osobný kontakt. Dohodnite si stretnutie, porozprávajte sa o svojich plánoch aj možnostiach. Neuškodí osloviť viacerých architektov, budete tak môcť porovnávať. Vaša spolupráca bude trvať niekoľko mesiacov a možno aj viac, takže by ste si mali rozumieť. Z osobného stretnutia a jeho správania ľahko posúdite, či si s vaším zadaním poradí alebo vám bude vnucovať svoje predstavy.

Text: PR

Podobné články