5 dôvodov, prečo piť vodu z vodovodu

Sladené vody sú veľmi obľubéne k jedlu, avšak ich zloženie je viac ako nežiadúce. Pivo od smädu je mýtus a v skutošnosti dehydruje. Vhodnosť mlieka je taktiež diskutabilná. Tak čo teda piť? Vodu, lebo voda je život.

K pitnej vode z vodovodu má prístup 86 percent ľudí na Slovensku. Voda z vodovodu je pitná, zdravotne neškodná, kontrolovaná. Voda v podobe v akej sa dostane do domácností je upravená, aby spĺňala stanovené hygienické normy. Voda je určená na všestranné použitie.

5 dôvodov, prečo piť vodu z vodovodu

5 dôvodov, prečo piť vodu z vodovodu (Zdroj: Unsplash.com)

Vo vode z vodovodu sa sleduje pravidelne viac ako 100 ukazovateľov kvality vody, dokonca aj nad rámec vyhláškou stanovených povinných ukazovateľov. K bezpečnosti prispieva aj kontrola procesu výroby a distribúcie pitnej vody. Na základe dlhodobých analýza neobsahuje baktérie ani škodlivé látky. Na Slovensku je kvalita vody prísne monitorovaná a garantovaná a dá sa piť neobmedzene.

Oproti minerálnym vodám s vysokým obsahom minerálnych a stopových látok ohrozujúcim zdravie. Umelé sladidlá v kolách a malinovkách poškodzujú zdravie ako cukor. Éčka je vhodné vylúčiť alebo aspoň minimalizovať, preto sa vyhnite sladeným nápojom. Voda z vodovodu šetrí životné prostredie, pretože výroba balených vôd sa spája s plastovým odpadom. Voda z vodovodu je dokonca lacnejšia ako balená. Šetrite prírodu aj seba.

Podobné články