Atrakcie v Slovenskom raji: Ktoré by ste nemali obísť?

Národný park Slovenský raj sa môže pýšiť nádhernými prírodnými výtvormi i chodníkmi, ktoré priam lákajú na prechádzku či turistiku. To však nie je pre každého a v prípade dlhšej dovolenky sa žiada zažiť aj čosi iné ako len kráčanie. Napríklad navštíviť nejaké zaujímavé atrakcie. V Slovenskom raji i v jeho okolí sa ich nachádza pomerne veľké množstvo a tieto by ste si nemali nechať ujsť.

Atrakcie v Slovenskom raji: Ktoré by ste nemali obísť?

Atrakcie v Slovenskom raji: Ktoré by ste nemali obísť? (Foto: Bigstockphoto.com)

ZOO Spišská Nová Ves
Najmenšia a zároveň najmladšia zoologická záhrada na Slovensku sa rozprestiera na ploche 8 hektárov v juhovýchodnej časti Spišskej Novej Vsi. V súčasnosti má v nej domov okolo 300 zvierat a 90 druhov. Nachádzajú sa tu aj druhy, ktoré patria medzi ohrozené zvieratá, ako je leopard škvrnitý či tiger ussurijský. Nechýbajú však ani iné zaujímavé cudzokrajné a domáce zvieratá. Cez areál preteká potôčik a nachádza sa tam aj jazierko, čo dotvára príjemnú atmosféru.

Spišský hrad
Spišský hrad je najväčším hradom na Slovensku, radí sa k najrozsiahlejším hradným komplexom v Európe a je súčasťou zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Okrem prechádzky po obrovskom komplexe a nazretí do histórie turistov veľmi lákajú aj mnohé ukážky bojových umení alebo sokoliarstva. Spišský hrad sa navyše mnohokrát stal miesto natáčania filmov.

Sivá brada
Máte chuť pozrieť si nejaké prírodné atrakcie v Slovenskom raji? Tak to by ste určite nemali obísť travertínovú kopu s názvom Sivá Brada, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Spišské Podhradie. Na jej vrchole vyviera minerálny prameň, ktorý vytvára malé jazierko, v ktorom neustále buble vyvierajúca minerálna voda. V jeho okolí vyvierajú aj ďalšie minerálne pramene, pričom z odtekajúcej vody sa vytvárajú malé kaskády a vytvárajú sa korytá malých potôčikov.

Text: PR

Podobné články